GENEESMIDDEL

Acetylcysteine eg 600mg bruistabl 60x600mg

Apotheekprijs: € 15,25

€ 12,96

-
+

Voor 15u besteld, vandaag nog verzonden!

Acetylcysteine eg 600mg bruistabl 60x600mg is een geneesmiddel. Buiten bereik van kinderen bewaren.
Geen langdurig gebruik zonder medisch advies. Lees aandachtig de bijsluiter.
Raadpleeg bij bijwerkingen steeds uw behandelende arts.
Geneesmiddelen en medische hulpmiddelen kunnen niet worden teruggenomen behalve wanneer ze een gebrek vertonen.

Indicatie
Contra indicatie
Gebruik
Samenstelling

Chronische bronchitis

  • In geval van chronische bronchitis (met behoud van een minimale longfunctie ±50 % van de normale waarde), is een behandeling op lange termijn met acetylcysteïne geïndiceerd om het risico op en de ernst van de exacerbaties te verminderen.

Mucoviscidose

  • In geval van mucoviscidose kan een orale behandeling wegens haar grotere soepelheid een behandeling met aërosol aanvullen

Acute aandoeningen van de luchtwegen

  • Voorgesteld als symptomatische behandeling voor het fluïdiseren van muceuze en mucopurulente secreties bij aandoeningen van de bovenste en onderste luchtwegen

Wanneer mag u Acetylcysteine EG niet innemen?

  • U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter.

  • Niet gebruiken bij kinderen onder 2 jaar.

Chronische bronchitis

  • Volwassenen en kinderen ouder dan 7 jaar: 600 mg per dag in 1 tot 3 inname
  • Kinderen van 2 tot 7 jaar: 400 mg (120 tot 600 mg) per dag in 2 tot 3 inname

Mucoviscidose

  • Volwassenen en kinderen ouder dan 6 jaar: 600 mg per dag
  • Kinderen van 2 tot 6 jaar: 120 tot 600 mg per dag

Acute aandoeningen luchtwegen

  • Volwassenen en kinderen ouder dan 7 jaar: 400 tot 600 mg per dag in 1 tot 3 innamen
  • Kinderen van 2 tot 7 jaar: 400 mg (120 tot 600 mg) per dag in 2 tot 3 innamen

Toedieningswijze

  • In een half glas water of een andere niet-alcoholische drank (b.v. melk, fruitsap) oplossen
  • Oplossingen moeten onmiddellijk worden gebruikt
  • Bij kleine kinderen kan de verkregen oplossing met een lepel worden toegediend of in de zuigfles worden gemengd

Welke stoffen zitten er in Acetylcysteine EG?

  • De werkzame stof in dit middel is acetylcysteïne, overeenkomend met respectievelijk 600 mg per bruistablet.

  • De andere stoffen in dit middel zijn watervrij citroenzuur, natriumwaterstofcarbonaat, aspartaam (E951), citrussmaak (zie rubriek "Acetylcysteine EG 600 mg bruistabletten bevat" voor meer informatie).

Copyright © 2025 dewebapotheker.be - uw Belgische online apotheek